page_banner

Produkter

25 Gb / s SFP28 LAN-WDM 10 km DDM EML Duplex LC optisk sändtagare

kort beskrivning:

SFP28 LAN-WDM-modulen är kompatibel med SFF-8431, SFF-8432 och IEEE 802.3CC 25GBASE-ER. Digitala diagnosfunktioner är tillgängliga via ett 2-tråds seriellt gränssnitt, enligt specifikation i SFF-8472. Den optiska sändtagaren uppfyller RoHS-kravet.


Produktdetalj

Produktbeskrivning:

25G LAN WDM är en mycket kompakt optisk sändtagarmodul och har 12 våglängder. LAN-WDM EML-sändaren och APD-mottagaren ger överlägsen prestanda för Ethernet-applikationer på upp till 10 km länkar på SMF.

Produktegenskap

Driftsdatahastighet upp till 25 Gbps
LAN-WDM EML kylningslaser och APD-mottagare
Hot-pluggable SFP28 footprint
Inbyggda digitala diagnostiska funktioner
Enkel + 3,3 V strömförsörjning
Effektförlust mindre än 2,0 W
Intern CDR på både sändar- och mottagarkanal
Stöd CDR-förbikoppling
SFP28 MSA-paket med LC-kontakt
Mycket låg jitter
Mycket låg EMI och utmärkt ESD-skydd
RoHS-kompatibel

Ansökan

25GBASE-LR 25G Ethernet
25,78125 Gb / s LAN-WDM
CPRI / eCPRI
Annan optisk länk

Produktspecifikation:

Parameter Data Parameter Data
Formfaktor SFP28 Våglängd LANWDM
Max datahastighet 25,78125 Gbps Max sändningsavstånd 10 km
Anslutning Duplex LC Media SM
Sändartyp LANWDM EML Mottagartyp APD
Diagnostik DDM stöds Temperaturvariation 0 till 70 ° C
TX Driv varje körfält -2 ~ + 6dBm Mottagarkänslighet <-19.5dBm
<-19,5 dBm Energiförbrukning 2W Utrotningsförhållande

6 dB

1

Kvalitetstest

2

TX / RX-signalkvalitetsprovning

3

Rate Testing

4

Optisk spektrumtestning

5

Senstivity Testing

6

Pålitlighet och stabilitetstestning

Endface Testing

xinfu

Kvalitetscertifikat

safd (2)

CE-certifikat

safd (3)

EMC-rapport

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 25 Gb / s SFP28 CWDM 40 km DDM EML Duplex LC optisk sändtagare

  • 25 Gb / s SFP28 LAN-WDM 40 km DDM EML Duplex LC optisk sändtagareProdukt